El saló de plenaris de l’Ajuntament de Xàtiva va acollir, en la vesprada d’ahir, el lliurament de premis de les falles de Xàtiva presidit per l’alcalde de Xàtiva, Roger Cerdà, les Falleres Majors de la Ciutat, la Junta Local Fallera, i les Falleres Majors i presidents de les comissions locals.

IMG_3626República Argentina ha aconseguit el premi a millor Falla de Xàtiva amb 141,50 punts mentre que la Espanyoleto ha obtés el premi a millor Falla Infantil amb 114 punts.

Pel que fa als monuments grans en secció especial, Ferroviària ha sigut segona, Españoleto tercera i Raval quarta. En la secció infantil Ferroviària ha obtés el segon premi i Murta el tercer.

IMG_3251Pel que fa a les presentacions Espanyoleto s’ha imposat en la primera part de la presentació en el Gran Teatre i Mercat en Sant Agustí. Pel que fa a la segona part, Raval ha sigut la guanyadora.

República Argentina també suma el guardó de millor comparsa infantil i Molina Claret el de millor comparsa de la Cavalcada del Ninot.

Respecte als llibrets, la millor coberta ha sigut per a Molina Claret i el premi a millor llibret per a Juan Ramón Jiménez.

L’enginy i gràcia infantil ha sigut per a la comissió de l’Espanyoleto i el de monuments grans per a la Ferroviària.

Altres guardons destacats han sigut el de Igualtat de Gènere, per a la comissió de Juan Ramón Jiménez i el de millor escena juvenil que va recaure en Sant Jordi.

Premi igualtat de gènere : Falla Joan Ramon Jiménez

Premi millor escena juvenil: Falla Sant Jordi

Premi millor puntuació del ral·li – Falla Joan Ramon Jiménez

Premi millor disfressa ral·li – Falla Tetuan Porta de Sant Francesc

Premi millor vehicle ral·li – Falla Tetuan Porta de Sant Francesc

Premi millor comparsa del ral·li – Falla Tetuan Porta de Sant Francesc

Concurs Primera part de presentació (Teatre)

3er – Falla Passeig Cardenal Serra

2on – Falla Raval

1er – Falla Espanyoleto

Concurs Primera part de presentació (Sant Agustí)

3er – Falla Sant Feliu – 2on – Tetuan Porta de Sant Francesc – 1er – Falla Mercat

Concurs Segona part de presentació

3er – Falla Sant Jordi – 2on – Falla República Argentina – 1er – Falla Raval

Concurs carrosses de lloguer cavalcada del ninot infantil

3er – Falla Joan Ramon Jiménez

2on – Falla Verge del Carme

1er – Falla Abu Masaifa

Concurs carrosses de confecció pròpia cavalcada del ninot infantil

2on – Falla Sant Jordi

1er – Falla Ferroviària

Concurs carrosses de lloguer cavalcada del ninot

3er – Falla Abu Masaifa

2on – Falla Espanyoleto

1er – Falla Tetuan Porta de Sant Francesc

Concurs carrosses de confecció pròpia cavalcada del ninot

3er – Falla Molina Claret

2on – Falla Raval

1er – Falla República Argentina

Premi millor grup escènic cavalcada del ninot infantil

Falla República Argentina

Premi millor comparsa cavalcada del ninot infantil

3er – Falla Raval

2on – Falla Espanyoleto

1er – Falla República Argentina

Premi millor grup escènic cavalcada del ninot

Falla Molina Claret

Premi millor comparsa cavalcada del ninot

3er – Falla Espanyoleto

2on – Falla Ferroviària

1er – Falla Molina Claret

Premi a la millor coberta de llibret de falles

Falla Molina Claret

Premi al millor llibret de falles

3er – Falla Abu Masaifa

2on – Falla Benlloch Aleixandre VIé

1er – Falla Joan Ramon Jiménez

Premi millor decoració del monument infantil

3er – Falla Passeig Cardenal Serra

2on – Falla El Cid Plaça de la Trinitat

1er – Falla Mercat

Premi millor decoració del monument

3er – Falla República Argentina

2on – Falla Joan Ramon Jiménez

1er – Falla Ferroviària

Premi Enginy i gràcia infantil

3er – Falla Verge del Carme

2on – Falla Molina Claret

1er – Falla Espanyoleto

Premi Enginy i gràcia

3er – Falla Corts Valencianes

2on – Falla Joan Ramon Jiménez

1er – Falla Ferroviària

Premi millor escena de monument infantil

3er – Falla Molina Claret

2on – Falla Abu Masaifa

1er – Falla Espanyoleto

Premi millor escena de monument

3er – Falla Abu Masaifa

2on – Falla Ferroviària

1er – Falla Sant Jordi

PREMI MONUMENTS INFANTILS

Secció Tercera

9é – Falla Passeig Cardenal Serra

8é – Falla Benlloch Aleixandre VIé

7é – Falla Sant Feliu

6é – Falla Sant Jaume

5é – Falla Mercat

4rt – Falla Verge del Carme

3er – Falla Corts Valencianes

2on – Falla Raval

1er – Falla Tetuan Porta de Sant Francesc

Secció Segona

5é – Falla Selgas Tovar

4art – Falla Sant Jordi

3er – Falla Joan Ramon Jiménez

2on – Falla Molina Claret

1er – Falla El Cid Plaça de la Trinitat

Secció Primera

2on – Falla Abú Masaifa

1er – Falla República Argentina

Secció Especial

3er – Falla Murta Maravall

2on – Falla Ferroviària

1er – Falla Espanyoleto

Millor falla infantil de Xàtiva

Falla Espanyoleto

PREMI MONUMENTS

Secció Tercera

7é – Falla Tetuan Porta de Sant Francesc

6é – Falla Verge del Carmen

5é – Falla Mercat

4rt – Falla Sant Jaume

3er – Falla Sant Feliu

2on – Falla Joan Ramon Jiménez

1er – Falla Corts Valencianes

Secció Segona

5é – Falla Benlloch Aleixandre VIé

4art – Falla Selgas Tovar

3er – Falla El Cid Plaça de la Trinitat

2on – Falla Abu Masaifa

1er – Falla Sant Jordi

Secció Primera

3er – Passeig Cardenal Serra

2on – Falla Molina Claret

1er – Falla Murta Maravall

Secció Especial

4art – Falla Raval

3er – Falla Espanyoleto

2on – Falla Ferroviària

1er – Falla República Argentina

Millor falla de Xàtiva

Falla República Argentina

No hay comentarios

Dejar respuesta

diecinueve + 7 =