Obri les seues portes l’exposició del Ninot de les falles de Xàtiva 2020

República Argentina s’emporta el premi al millor “ninot” gran i la comissió de Selgas Tovar l’infantil.

La inauguració de l’exposició del Ninot de les falles 2020 es va celebrar passat dissabte. L’acte es va realitzar a la Casa de Cultura, després de la realització de la Crida a l’ajuntament, on van acudir les falleres majors, membres de la corporació municipal i els representants de la Junta Local Fallera i totes les comissions de la ciutat, així com a públic amant de les falles.

ninots-ganadoresAquest any el ninot indultat com a millor ninot de Xàtiva de les falles gran ha sigut per a la Falla República Argentina de l’artista: Que Calor Fa en Falles. ( 1er premi secció especial). Millor ninot Infantil de Xàtiva per a la falla Selgas Tovar, de l’artista JJ. Garcia ( 1er premi secció primera). En maquetes el primer premi ha sigut per a la Falla del Mercat, així com el premi al ninot amb al millor somriure patrocinat per la clínica Clivadent.

espo-ninot-portadaLes Falleres Majors van ser les responsables de tallar la cinta per inaugurar una exposició molt especial que romandrà oberta fins al proper 15 de març. D’aquesta manera, qualsevol curiós o amant de les falles podrà visitar l’exhibició de “ninots” i maquetes de falles a la Sala de les Columnes de la Casa de la Cultura de Xàtiva.

 
GRANS
Especial 1 República Argentina Que Calor fa en Falles Ninot indultat
Especial 2 Ferroviària Palacio i Serra
Especial 3 Raval Ferni Llopis
Especial 4 Espanyoleto Pere Baenas
Primera 1 Abú Masaifa Rafa Cheli
Primera 2 Molina-Claret Xavier Herrero
Primera 3 Benlloch-Alexandre Vié Que Calor fa en Falles
Primera 4 Sant Jordi Juane Cortell
Primera 5 Joan Ramón Jiménez Bernat i Esteller
Segunda 1 Murta-Maravall Palacio i Serra
Segunda 2 Mercat Que Calor fa en Falles
Segunda 3 Sant Feliu Juane Cortell
Segunda 4 Selgas-Tovar Rafa Cheli
Tercera 1 Corts Valencianes ArtDeFoc
Tercera 2 Verge del Carme Miguel Banaclocha
Tercera 3 Tetuan-Sant Francesc Xavi Tur
Tercera 4 Passeig-Cardenal Serra Xavier Herrero
Tercera 5 Sant Jaume Xavier Herrero
Tercera 6 Cid-Trinitat Jose Ramón Espuig

INFANTILS
Especial 1 Espanyoleto Joaquin Rubio
Especial 2 Abú Masaifa Xavier Gámez
Especial 3 Raval Ramón Olivares
Especial 4 Ferroviària Josep Almiñana
Primera 1 Selgas-Tovar JJ García Ninot indultat
Primera 2 Benlloch-Alexandre Vié Xavi Ureña
Primera 3 Murta-Maravall Juan Carlos Banacloy
Primera 4 Molina-Claret Josep Angulo
Primera 5 Sant Jordi Vicente Lorenzo
Primera 6 República Argentina Que Calor fa en Falles
Segunda 1 Cid-Trinitat Josep Angulo
Segunda 2 Joan Ramón Jiménez Bernat i Esteller
Tercera 1 Sant Jaume Ramón Olivares
Tercera 2 Corts Valencianes ArtDeFoc
Tercera 3 Tetuan-Sant Francesc Xavi Tur
Tercera 4 Passeig-Cardenal Serra Xavier Herrero
Tercera 5 Mercat Matías Almela
Tercera 6 Sant Feliu Matías Almela
Tercera 7 Verge del Carme Carlos Tudela

MAQUETES
1 Mercat
2 Sant Jaume
3 Cid-Trinitat
4 Murta-Maravall
5 Espanyoleto

No hay comentarios

Dejar respuesta

3 × dos =